شکارچیان متخلف محیط بان ساوه را با عمدا با خودرو زیر گرفتند

عصر روز گذشته (پنجشنبه ۳۰شهریور ۹۶) به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر ورود گروهی از شکارچیان متخلف به منطقه پلنگ آباد و رازین واقع در بخش نوبران ساوه و شلیک حدود هشت گلوله توسط آنها، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان عازم منطقه مذکور شدند.

 

مدیر عامل انجمن حافظان طبیعت ساوه در این باره به خبرنگار دیده بان گفت: محیط بانان از قبل در جریان بودند که متخلفین بوسیله یک خودروی پراید سفید وارد منطقه شده اند، بنابراین به محض مشاهده خودروی مذکور در یکی از مسیرهای فرعی، از خودروی سازمانی پیاده شده و با نشان دادن تابلوی ایست دستور توقف به راننده پراید را صادر نمودند.

 

مهدی فرقانی پور اظهار داشت: راننده خودروی پراید پس از مشاهده محیط بانان با افزایش سرعت خودرو به عمد محیط بان سید علی لنگرودی را زیر گرفته و سپس متواری گردید.

پس از این حادثه با تماس تلفنی دیگر محیط بان حاضر در صحنه، عوامل اورژانس و نیروی انتظامی در محل حادثه حاضر شده و محیط بان مجروح را به بیمارستان منتقل نمودند.

خون هایی که از سر و گوش های محیط بان سید علی لنگرودی بر روی آسفالت جاری شده است

محیط بان سید علی لنگرودی جهت مداوا به بیمارستان شهریار تهران منتقل شده و هم اکنون در بخش ICU این بیمارستان بستری می باشد.

متاسفانه سید علی لنگرودی بر اثر ضربه شدید از ناحیه سر و گردن دچار آسیب و خونریزی شده و احتمال ضربه مغزی و بروز عوارض ناشی از آن وجود دارد.

وی در حال حاضر سطح هشیاری مناسبی نداشته و توان حرکت دادن اندام های حرکتی خود از جمله دست ها و پاها را ندارد، اما به گفته پزشکان خونریزی مغزی وی متوقف شده است.

مهندس علی لنگرودی کارشناس ارشد محیط زیست و معاون اداره محیط زیست ساوه ۳۳ ساله بوده و دارای یک دختر هفت ماهه می باشد.

با تلاش نیروهای محیط زیست و پلیس آگاهی شهرستان ساوه تحقیقات برای شناسایی عاملین این حادثه آغاز شده است.

کنترل دوربین های مدار بسته متعلق به یک واحد دامداری که در مسیر محل حادثه قرار دارد، تصاویری از خودروی متخلفین را ثبت نموده است.

تصاویر ثبت شده از خودروی شکارچیان متخلف پیش از برخورد عمدی با محیط بان سید علی لنگرودی

 

همچنین مامورین منزل پدری متهم در یکی از روستاهای همان منطقه را شناسایی نموده و شماره پلاک خوردو را نیز به دست آورده اند.

شناسایی عاملین این حادثه تلخ تقریبا قطعی بوده و بزودی متخلفین دستگیر و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

برچسب گذاری توسط , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

X