سگ نژاد آردنس باویر- (Bouvier des Ardennes)

سگ نژاد آردنس باویر : این سگ یک نژاد بومی محسوب میشود و احتمالا از جفتگیری سگ های بومی در حوالی سال 1700 میلادی بوجود آمده است.در گذشته تمام سگ های نگهبان گله را با لفظ Bouvier خطاب میکردند و از آنجایی که نام این سگ هم Bouvier des Ardennes هست پس انتظار داریم که یک سگ با خصوصیات گله داری باشه.

سگ نژاد آردنس باویر

مشخصات سگ نژاد آردنس باویر

نام دیگر: Ardennes Cattle dog

قد(نر/ماده) : 60 سانتی متر

وزن (نر/ماده) : 22 تا 25 کیلوگرم

طول عمر حدودی : 11 تا 14 سال

کشور منصوب : بلژیک

گروه نژادی : Herding Dog

سگ نژاد آردنس باویر سگ نژاد آردنس باویر سگ نژاد آردنس باویر سگ نژاد آردنس باویر سگ نژاد آردنس باویر سگ نژاد آردنس باویر سگ نژاد آردنس باویر

خصوصیات ظاهری

پوزه ی کوتاه و سری بزرگ ، به همراه آرواره های قوی و ریش و سبیل از مشخصات بارز این نژاد است.چشمانی سیاه رنگ ، گوش هایی تیز و رو به بالا به صورت پیچ خورده و گردن کوتاه و کلفت در این نژاد مشاهده میشه. سینه فراخی دارند و قفسه سینه گرد است.

پاهای جلو قائم و پاهای عقب قوس دار هستند. در هنگام تولد به صورت طبیعی دارای دم نیستند.موهایی ضخیم دارند که تا 5 سانتی متر هم میرسد و بدلیل بوته مانند بودن موها این نژاد در سرما و زمستان مقاوم است.

رفتارشناسی

سگی پارس کننده و غرنده است.ظاهری متناسب با روحیه اش دارد.نسبت به غریبه ها دشمن بوده و فقط نسبت به صاحبش با احساس و فرمان بردار است. بسیار باهوش میباشد.

کارآیی

ایده آل برای اراضی وسیع و مزارع ویلایی است.قادر است کل فصول سال را در بیرون از منزل و در هوای آزاد سپری کند. خستگی ناپذیر است و با اطمینان جهت مراقبت از گوسفندان و گله های گاو مورد استفاده قرار میگیرد.

سگ نژاد آردنس باویر

 

نکات مهم در یک نگاه

  1. بیرون خواب
  2. خطرناک برای غریبه ها
  3. نگهبان گله
برچسب گذاری توسط , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

X