دانستنیهایی در مورد سگها

نکته هایی درباره حیوان خانگی

۱-گوش سگ:
سگ ها می توانند بیش از ۳۵۰۰۰ ارتعاش در ثانیه ثبت کنند. در صورتی که گوش انسان تنها می تواند ۲۰۰۰۰ ارتعاش در ثانیه ثبت کند. سگها ظرفیت شنیدن ۷۵ ٪ بالاتر و بهتر از ما را دارند.

.
2-طول عمر:
اکثر مردم فکر میکنند سگ ها تنها می تواند برای ۱۰ سال زندگی کنند، اما قدیمی ترین سگ جهان توانسته بیش از ۲۰ سال زندگی کند. در واقع، قدیمی ترین سگ که تا کنون بوده به مدت ۲۹ سال و ۵ ماه جان سالم به در برده است.

3-دید در شب :
سگ ها دید خوبی در شب دارند. آنها می توانند رنگ را مشاهده کنند ، اما به مقدار بسیار محدود. علاوه بر این ، آنها دید بهتری نسبت به ما در شب دارند ،به دلیل اینکه از لایه های خاص بازتاب به چشم استفاده می کنند.

.
۴-عنوان سگهای جنگجو:
سگها در تاریخ بشر برای کارهای مختلفی آموزش دیده اند، از جمله همکاری در جنگ همراه شوالیه ها. در قرون وسطی، mastiffs در جنگ جهانی دوم توسط انسانها(آلمانی ها) آموزش دیده بود که تانک را منفجر کند!

.
۵- اثر بینی:
سگها می توانند از خود اثر به جا بگذارند! سطح بینی سگها همانند سطح انگشت دست انسان(اثر انگشت) متفاوت است و گذشته و حتی امروزه از این طریق برای شناسایی سگها در بعضی مواقع استفاده می شود!

.
۶-آناتومی :
به رغم تفاوت اندازه و شکل ، هر سگ از نظر آناتومی با ۳۲۱ استخوان و ۴۲ دندان دائمی تقریبا یکسان است. تفاوت تنها در اندازه و طول این استخوانها شکل میگیرد.

.
۷-خواب توله سگ :
توله سگ ۹۰ درصد از روز را برای تعداد انگشت شماری از روزهای هفته اول خواب است. بسیاری از مردم به اشتباه فکر میکنند این یک بیماری است. و بسیاری از دامپزشکان سالانه شاهد تعداد زیادی از توله های خواب آلود هستند که صاحبانشان از ترس مریضی به کلینیک آنها مراجعه کرده اند!

.
۸-گوش سگ:
عضلات گوش سگ دو برابر عضلات گوش انسان است. آنها توانایی این را دارند که به اندازه قدرت گردن ما برای خم شدند یا مانع شد گوش خود را حرکت دهند.

.
۹ -طپش قلب:
ضربان قلب یک سگ تا ۱۲۰ بار در دقیقه و یا تقریبا ۵۰ ٪ سریعتر از ضربان قلب انسان که به طور متوسط ۷۰ بار در دقیقه است می باشد!

.
۱۰-جراحی زیبایی:
جراحی گوش صرفا” یک عمل زیبایی نیست و در شنوایی سگ میتواند به میزان ۸% موثر باشد.! مثالی ساده میزنم: وقتی گوش سگ افتاده است ، یک لایه روی مجرای گوش قرار گرفته ونبود آن تاثیری مثبت روی شنوایی سگ دارد.! جدای از آن سگها با گوشهای برافراشته ، کمتر دچار بیماریهای گوش میشوند زیرا مجرای گوش باز است و هوا و نور امکان ورود دارد و همانطور که میدانید باکتریها در جاهای تاریک و مرطوب قابلیت رشد بیشتری دارند.

.

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

X