چند توصیه مهم برای سفر با سگ و گربه

در ابتدا باید در مورد خرید سگ این نکته را متذکر شد که حتما” با محلی که در آن سکونت خواهید داشت ارتباط برقرار کنید تا مطمئن شوید به همراه داشتن حیوان خانگی در انجا منعی ندارد. که در این مورد نژادهایی مانند نژاد شیتزو ، نژاد پامرانیان ، نژاد شی هوا هوا (شیوا وا ) ، نژاد پاگ و نژاد مالتیز از بیشترین سازگاری در محیط های مسکونی برخوردارند.

شناسنامه بهداشتی  را در هنگام خرید و فروش سگ یا گربه بررسی فرمایید تا در صورتی که از زمان واکسیاسیون ان گذشته است،اقدامات لازم جهت واکسیناسیون مجدد را قبل از سفر به عمل اورید حداقل برای دو روز غذای مناسب جهت حیوانتان به همراه داشته باشید تا در زمان رسیدن به مقصد از این بابت مسئله ای نداشته باشید.

حداقل سه ساعت قبل از حرکت،به حیوانتان غذا ندهید تا در طول مسیر دچار مشکل گوارشی نشود.

حتما شناسنامه بهداشتی حیوان خریداری شده خود را همراه داشته باشید.

برای نقل و انتقال سگ یا گربه حتما از سبد مخصوص استفاده نمایید تا در طول مسیر با مشکلاتی از قبیل فرار کردن،اذیت کردن همراهان،اختلال در رانندگی و …مواجه نشوید.

حتما از اویزهایی که برای نوشتن نام سگ یا گربه،نام صاحب و ادرس ان ساخته شده است برای حیوانتان استفاده فرمایید تا در صورت جدا شدن حیوانتان از شما،امکان برقراری ارتباط با شما وجود داشته باشد.

حیوان را در صندوق عقب خودرو قرار ندهید.

در صورتی که در محیط اقامت شما در سفر،حیوانات دیگری نیز توسط دیگران اورده شده است،نهایت دقت را در زمان برخورد احتمالی ان حیوانات با حیوان خود به عمل اورید تا از اسیب ها ویا بیماری های احتمالی مصون بمانید.

لباس مناسب،شامپو و حوله را فراموش نکنید.

نشانی و شماره تلفن درمانگاه دامپزشکی نزدیک به محل اقامت تان را حتما همراه داشته باشید.

اگر سگ یا گربه اهلی شما داروی خاصی مصرف میکند حتما برای تمام سفر و حتی کمی بیشتر،انها را به همراه داشته باشید.

بهتر است در مقصد از اب معدنی استفاده کنید زیرا تغییر مزه و املاح اب می تواند برای سگ خریداری شده یا گربه خریداری شده اذیت کننده باشد.

بدون قلاده و تسمه سگ خریداری شده را از منزل خارج نکنید.
مراقب سگ یا گربه خریداری شده باشید که از روی زمین چیزی نخورد.

اگر با هواپیما سفر خواهید کرد،مطمئن شوید که خط هوایی مورد نظر شما توانایی حمل و نقل سگ خریداری شده یا گربه خریداری شده را دارد،در ضمن داشتن گواهی سلامت برای خطوط هوایی لازم است.

برای اطمینان از سلامتی سگ یا گربه خریداری شده و انجام احتمالی درمان های ضد انگلی،پس از اتمام سفر حتما با دامپزشکتان ارتباط حاصل فرمایید.

برچسب گذاری توسط

دیدگاهتان را بنویسید

X