اصول برقراری ارتباط مناسب با سگ – قسمت ۱

0

شما برای رسیدن به یک رابطه هماهنگ و دارای هارمونی ، داشتن یک سگ با رفتارهای معقول و مناسب، افزایش پتانسیل های سگ برای بهره بردن از آنها در تمامی زوایای زندگی احتیاج به ارتباط مناسب با سگ همراه با علاقه ، اعتماد و احترام متقابل دارید.

نکات اساسی در برقراری ارتباط مناسب
سگ ها حیواناتی هستند که به صورت گروهی زندگی میکنند، در نتیجه آنها وابسته به ارتباطات اجتماعی خود هستند. برای داشتن یک سگ خانگی با رفتارهای مناسب و زندگی لذت بخش نیاز است که سگ حداقل نسبت به یک فرد از اعضای خانواده ما یک رابطه ویژه روانی برقرار کند. اگر این رابطه قوی و محکم پایه گذاری شود، سگ ما سگی متعادل و سازگار خواهد بود که نسبت به تغییرات و شرایط نامناسب نیزقابلیت تطابق بالاتری خواهد داشت. همچنین توانایی بیشتری برای بروز رفتارهایی که برای همه افراد قابل قبول است خواهد داشت.
هرچند برای بنای این نوع رابطه، ضروری است که شما تلاش زیادی کنید تا احساس عشق و محبت و اعتماد متقابل را بوجود آورید، تمامی سگها به نوعی دارای حس محافظه کارانه و شاید عدم اطمینان را در وجود خود دارند که ناشی از غریزه حس بقاء است. بنابراین در هنگام برقراری ارتباط، رفتار محتاطانه و منصفانه ما این امکان را به سگ میدهد که با اطمینان بیشتری به سمت ما جذب شود.بهره گیری از روشهای مثبت (عاری از خشونت و اجبار) کمک میکند که ارتباطی صحیح شکل بگیرد، نتیجه روش های مثبت ، بگونه ای خواهد بود که سگ با رغبت و رضایت آنگونه که شما مد نظر دارید رفتار خواهد کرد، نه اینکه او را مجبور سازید که رفتار خاصی را بروز دهد. اختصاص دادن زمان کافی به سگتان بصورت منظم برای القای حس محبت، با ارزش بودن و اهمیت دادن به سگ ضروری است. اگر شما نتوانید زمان کافی را برای رفع نیاز های اجتماعی سگتان در نظر بگیرید، ممکن است او احساس ضعف و تنهایی کند، افسرده شود یا ناخواسته رفتارهای نامطلوبی را برای جلب توجه بروز دهد.
.

ادامه دارد..

0
برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

X