چرا سگها چمن می خورند ؟

چرا سگها چمن می خورند ؟
سگهای عاشق جویدن چمن هستند و بعضی از آنها جویدن چمن را به طور روزانه انجام می دهند. خوشبختانه بیشتر متخصصین باور دارند که این چیزی نیست که نگرانش باشید.
مرده خوار ماییم  چرا سگها چمن می خورند چرا سگها چمن می خورند چرا سگها چمن می خورند
سگ ها بر خلاف گربه ها گوشتخوار نیستند. اما مانند همه چیزخوارهای باغچه شما هم نیستند. برای ده ها هزار سال مردارخوارها همه چیز و هرچیز را تا وقتی نیازهای ابتداییشان برآورده شده بلعیده اند.

سگهای مدرن، بخشی به خاطر تکامل و اهلی شدن مانند اجداد خود نیستند که تمامی شکار خود را مانند محتویات شکم حیوانات گیاهخوار می خوردند. در عوض سگها از گیاهان به عنوان منبع غذایی جایگزین استفاده می کنند.

مرسوم ترین گیاه چمن هست به خاطر در دسترس بودن. اما سگهای وحشی میوه، توت و دیگر سبزی ها را هم می خورند.
به طور واضح، سگها مواد مغذی را از بین محدوده وسیعی از غذاهای کاشتنی انتخاب می کنند اما این دلیل بالاآوردن بعد از خوردن چمن را توجیه نمی کند.


وقتی شکمشون غر غر می کند            چرا سگها چمن می خورند چرا سگها چمن می خورند چرا سگها چمن می خورند
یک سگ وقتی دچار نفخ شکم یا ناراحتی معده شد سریعا شروع به جستجو برای درمان خواهد گشت و چمن، به نظر میاد که درمان خوبی باشد. وقتی هضم شد، تیزی چمن حلق و معده را قلقلک خواهد داد، این حس در عوض باعث استفراغ سگ می شود، مخصوصا اگر به جای جویده شدن بلعیده شود.

هرچند سگها مانند گاوها علفخواری نمی کنند، آنها ممکن است چمن را گاز گاز کنند، جویدن برای مدتی و بالانیاوردن (سگ ناخوش ممکن است چمن را با چند گاز بزرگ ببلعد و بعد بالا بیاورد)، این ممکن است به این خاطر باشد که آنها بافت چمن را خوشمزه تصور کنند و شاید فقط به این خاطر که آنها نیاز به اضافه کردن قدری چمن خواری داشته باشند.


بیشتر متخصصین هیچ مشکلی در اجازه دادن شما به سگتان برای خوردن چمن نمی بینند. در واقع چمن حاوی مواد مغذی ضروری است که احتملا مورد نیاز سگ شماست مخصوصا اگر از غذای تجاری شده استفاده می کنند.

اگر متوجه شدید که سگتان مشغول جویدن چمن هستند می توانید از گیاه طبیعی یا سبزی پخته شده در رژیم غذاییشان بهره گیرید. سگ ها مانند گربه ها بد غذا نیستند اما از سبزی های خام هم خیلی خوششان نمی آید.از این نظر آنها کودکانی بزرگ و پشمالو هستند.

پس اگر درست بنگریم می بینیم که جویدن چمن اصلا هم بد نیست. به هر حال مراقب افزایش این مقدار باشید چون ممکن است نشانه بیماری نهفته ای باشد که سگ شما سعی در درمان آن دارد و باید سریعا به پزشک مراجعه کرد.

شما همچنین می توانید ظرف کوچکی برای چمن بخرید و در اختیار سگ خود قرار دهید یا یک باغچه خانگی درست کنید. این برای سگ شما جایگزینی برای چمن پارک که ممکن است آلوده به آفت کش ها، علف کش ها و دیگر مواد شیمیایی که برای ترمیم چمن مورد استفاده قرار می گیرند باشند.

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

X