فروش پوست سگ و گرگ به اسم پوست پلنگ و ببر

دو فروشنده دستفروش که پوست سگ و گرگ را تحت عنوان پوست پلنگ و ببر در جمعه بازاری در تهران می‌فروختند، دستگیر شدند. بررسی کارشناسی و میکروسکوپی موهای روی این پوست‌ها نشان می‌دهد بیشترشان سگ بوده‌اند و در میانشان گرگ هم بوده است.

این دو فروشنده روز جمعه ۱۱ اردیبهشت، در جمعه بازاری در تهران، با نام پاساژ پروانه، در مقابل ساختمان پلاسکو، بساط خود را پخش کرده و مشغول فروش بودند. پاساژ پروانه در واقع یک پارکینگ است که روزهای جمعه آن را خالی می‌کنند تا دستفروش‌ها در آن کسب و کار کنند.

 

یک شاهد عینی که می‌بیند پوست حیوانات وحشی دارد به فروش می‌‌رسد، با یگان حفاظت محیط زیست استان تهران تماس می‌گیرد. نیروهای یگان در محل حاضر شده و سپس درخواست کارشناس می‌کنند که مشخص شود این پوست‌‌ها مربوط به حیوانات وحشی است یا مربوط به حیوانی از گونه یا نوع دیگر است.

دامپزشک حیات وحش که به عنوان کارشناس به محل رفته، به رادیو فردا می‌گوید: «آزمایش مورفولوژی و بررسی میکروسکوپی موها نشان می‌دهد بیشترشان سگ بوده‌اند و گرگ هم در میانشان بوده است.»

یکی از شاهدان عینی این دستگیری هم که نخواست نامش فاش شود در گفت‌وگو با رادیو فردا تایید کرد که برخی از پوست‌ها کاملا مشخص است که مال سگ هستند و آن‌هایی هم که رنگ شده‌اند، به صورت آشکار مشخص است که با شابلون برای مثال نقش پوست پلنگ روی آنها نقاشی شده است.

 

یک کارشناس محیط زیست هم گفت که مشخص نیست افرادی که مرتکب این کار شده باشند تحت تعقیب قضایی قرار بگیرند یا نه. اگر حیوانات کشته شده اهلی باشند، سازمان محیط زیست نمی‌تواند علیه آن‌ها اقامه دعوا کرده و درخواست تعقیب قضایی کند.

اما آقای معماریان می‌گوید که گرگ‌ها تحت حفاظت سازمان محیط زیست هستند و از گونه های حمایت شده در ایران به شمار می‌روند و بر این اساس، این افراد (متهم) را می‌توان تحت پیگرد قضایی قرار داد.

طبق قانون ۶۸۰ مجازات اسلامی، کشتن هر گرگ پنج میلیون تومان جریمه نقدی دارد و بسته به نظر قاضی ممکن است بین سه ماه تا سه سال حبس هم در پی داشته باشد.

برچسب گذاری توسط , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

X