نژاد گلدن رتریور – Golden Retriever

پوشش :نژاد گلدن رتریور – Golden Retriever
صاف یا موجدار، متراكم، بهمراه خزی مقاوم در برابر آب . نژاد گلدن رتریور – Golden Retriever
رنگ :
پرده های مختلف طلایی یا كرم ، قابل قبول است اما قرمز و یا ماهوتی مورد پذیرش نیست .
خصوصیات : نژاد گلدن رتریور – Golden Retriever
سر متناسب، چشمان قهوه ای تیره، گوشهای با اندازه متوسط، قفسه سینه عمیق كه با پشت در یك امتداد است .

اندازه :
نر :
قد : 24-22 اینچ
وزن : 75-65 پوند

ماده :

قد : 22-20 اینچ
وزن : 65-55 پوند

نگهداری :
برس كشیدن مداوم روزانه و تمرین ، مناطق اطراف شهر برای این سگ مناسبتر است .

خصوصیات رفتاری :
به عنوان سگی دست آموز بسیار مناسب است ، در موقعیت سگ شكار نیز بسیار عالی است ، با كودكان آرام و مهربان است .

غذا : متوسط
مراقبت : متوسط
فضا : زیاد
تمرین : متوسط
نژاد گلدن رتریور - Golden RetrieverRetriever به معنی پس گرفتن و از نو بدست آوردن است . از آنجائی که این نژاد استعداد خاصی دربو کشیدن و جمع آوری شکار مجروح دارد ، این نام را به خود اختصاص داده است . نژاد رتریور دارای انواع بسیار زیادی است که همگی آنها دارای پوزه و فکهای قدرتمندی هستند . یکی از معروفترین آنها نژادی است به نام Golden Retriever که دارای گستردگی جهانی است و برای شکارماهی در ساحل دریا و رودخانه ها بکار می رفته است . سگهای نر55 تا 60 سانتیمتر و ماده ها 50 تا 55 سانتیمتر ارتفاع دارند . این سگ بسیار قوی و مقاوم بوده و می توان از آن بعنوان سگ خانگی نیزاستفاده کرد .

گلدن رتریور سگی باهوش ، زیبا و اجتماعی است . دارای جثه متوسط می باشد و به رنگهای کرم و طلایی یافت می شود (رنگ موی قرمز و سرخ قابل قبول نمی باشد) . لایه بیرونی پوشش ضد آب و لایه زیرین انبوه و پر پشت است . دارای سری پهن و عضلانی و دندانهای منظم می باشد . بینی سیاه دارد و چشم های مهربانش به رنگ قهوه ای و مشکی یافت می شود . گوشهایی به اندازه متوسط ، گردنی ماهیچه ای  و سینه ای فراخ دارد . دمش بلند است اما هرگز بصورت فر خورده نمی باشد .

خلق وخو
گلدن رتریور سگی جذاب ، پر محبت ، باهوش و با استعداد آموختن فراوان است . همیشه مهربان است و رفتار خیلی آرامی با کودکان دارد . سگهایی باوفا ، شیرین و مشتاق برای خشنود کردن صاحبانشان هستند .  گلدن رتریور فعال و پر محبت و به طور خلاصه سگ مناسبی برای اعضای خانواده است . آموزش دادن به او سرگرم کننده خواهد بود . با غریبه ها و سایر سگها رفتاری دوستانه دارد و خوی تهاجمی ندارد . گلدن رتریور دیدبان خوبی است و ورود غریبه ها را با پارس کردن اطلاع می دهد . در اطراف انسانها بودن او را خوشحال نگاه می دارد و نباید او را برای مدت زیادی تنها رها کرد .

گلدن رتریور نام خود را از  آوردن شکار برای شکارچی کسب کرده است،همچنین قابل ذکر است که این سگ  شناگر بسیار ماهری می باشد.

نژاد گلدن رتریور – Golden Retriever نژاد گلدن رتریور – Golden Retriever نژاد گلدن رتریور – Golden Retriever نژاد گلدن رتریور – Golden Retriever

وزن ، ارتفاع       

وزن در نرها : 27-36 کیلوگرم
وزن در ماده ها : 25-32 کیلوگرم

ارتفاع: در نرها : 56-61 سانتیمتر
ارتفاع در ماده ها : 51-56 سانتیمتر


نژاد گلدن رتریور - Golden Retriever
مشکلات سلامتی
مستعد برای بیماریهای لگن و همچنین عفونت چشمی است . مشکلات و نارسائی های قلبی و همچنین آلرژی پوست در این نژاد شایع است که در صورت مشاهده باید سریعاً به دامپزشک مراجعه کرد .

شرایط نگهداری   
این نژاد برای زندگی آپارتمانی مناسب است به شرطی که در طول روز به حد کافی فعالیت بدنی داشته باشد . در داخل خانه پر تحرک است و یک حیاط متوسط یا بزرگ می تواند مکان مناسبی را برایش فراهم کند .

فعالیت بدنی
گلدن رتریور به فعالیت و ورزش روزانه نیاز دارد و اکثراً علاقه دارد که توپ یا اسباب بازیهای پرتاب شده را باز بیاورد . بنابراین ورزش دادن او چندان سخت نخواهد بود . از فعالیت بدنی روزانه آن اطمینان حاصل کنید و از غذا دادن زیاد خودداری کنید چرا که این نژاد استعداد خوبی در فربه شدن دارد .

طول عمر
در حدود 10-12 سال .

آراستن   
پوشش صاف و مضاعف او برای تمیز کردن آسان است . شانه زدن روزانه و شستن در مواقع ضروری توصیه می شود . در هنگام شانه کردن به لایه پر پشت زیرین توجه کنید . ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد .

تاریخچه  
منشأ این نژاد انگلستان است . گلدن رتریور امروزی حاصل جفتگیری نژاد Yellow Flat Coated-Retriever با Light-Coated Tweed Water Spaniel می باشد . معمولاً لقب گلدن به سگهای خانوادگی (Family Dogs) داده می شود . همچنین این نژاد برای شکار پرنده در آب و خشکی مناسب است . حس بویایی فوق العاده ای دارد . گلدن رتریور همچنین بعنوان راهنمای نابینایان و کمک به افراد معلول مورد نگهداری قرار می گیرد .

گروه      
سگهای ورزشی
نژاد گلدن رتریور – Golden Retriever نژاد گلدن رتریور – Golden Retriever نژاد گلدن رتریور – Golden Retriever نژاد گلدن رتریور – Golden Retriever
برچسب گذاری توسط , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

X