غر غر کردن سگها

غر غر کردن سگها به دو دسته تقسیم میشود :
عصبی
بازیگوشی

غر غر کردن در سگها رفتاری عادی است ولی میتواند به ندرت به یکی از مشکلات رفتاری سگ شما تبدیل شود . اولین گام برای از بین بردن این رفتار کشف علت است ، شما باید بدانید که سگتان چرا غر غر میکند و در صورتی که نیاز خاصی دارد آن را رفع کرده و اگر این کار علت خاصی ندارد با آموزش صحیح این رفتار را در سگ از بین ببرید .
انواع غر غر کردن
غر غر کردن سگها به دو دسته تقسیم میشود :
عصبی
بازیگوشی
وقتی یک سگ میخواهد بازی کند یا خیلی هیجان زده میشود ممکن است غر غر کند ، سگها در مواقعی که از چیزی ترسیده اند و یا میخواهند قدرت خودشان را ثابت کنند نیز غر غر میکنند .
غر غر کردن از روی بازیگوشی خطری ندارد ولی غر غر کردن از روی عصبانیت به خصوص برای خانواده هایی که دارای کودکان کم سن و سال هستند خطرناک است.
تشخیص نوع غر غر کردن از اهمیت بسیاری برخوردار است .
سگها معمولا در حالت های زیر هم غر غر میکنند :
هنگامی که ظرف غذایشان در دسترسشان نیست
هنگامی که کسی اسباب بازی هایشان را مخفی کرده
هنگامی که او را با قلاده از محلی میکشند
هنگامی که او را دعوا کنند
هنگامی که میخواهند او را برس بزنند یا حمام کنند
هنگامی که فردی به سمت خانه اش نزدیک میشود
هنگامی که افراد یا سگهای دیگری را می بیند

غر غر کردن سگها


برای سگها عادیست که گاهی اوقات غر غر کنند ، ولی اگر سگ شما به طور مداوم غر غر میکند ممکن است دچار مشکل رفتاری خاصی باشد .
به یاد داشته باشید یکی از علت های غر غر کردن مداوم ابتلا به بیماری هاست ، پس بهتر است سگتان را برای ویزیت به نزد دامپزشک ببرید .
کنترل غر غر کردن سگها
پیشگیری از غر غر کردن از کنترل آن ساده تر است ، بهترین راه این است که آموزش های لازم را برای سگ از سنین تولگی آغاز کنید و او را با دیگر انسانها و سگها آشنا کنید ودر واقع او را به اجتماعی بودن عادت دهید .
اگر سگ شما از دوران تولگی بیرون آمده و سگی بزرگسال و یا حتی مسن محسوب میشود میتوانید او را آموزش دهید که غر غر نکند و یا میتوانید او را به کلاسهای مخصوص تربیت حیوانات بفرستید .
به یاد داشته باشید که سگتان را به اجتماع و معاشرت با سگها و انسان های دیگر عادت دهید ؛ سگهایی که عادت به تنهایی داشته و با حیوانات و انسانها معاشرت چندانی ندارند دچار مشکلات رفتاری بسیاری میشوند .

غر غر کردن سگها غر غر کردن سگها غر غر کردن سگها غر غر کردن سگها غر غر کردن سگها غر غر کردن سگها غر غر کردن سگها غر غر کردن سگها غر غر کردن سگها غر غر کردن سگها

برچسب گذاری توسط , , , , ,

0 دیدگاه در “غر غر کردن سگها

دیدگاهتان را بنویسید

X