عاملین شکار غیرمجاز یک کل وحشی در الموت شرقی دستگیر شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): صبح روز دوشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۲۶ به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر ورود عوامل شکار غیرمجاز به ارتفاعات روستای شورستان از توابع الموت شرقی، نیروهای یگان محیط زیست استان قزوین عازم منطقه مذکور شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین در این باره گفت: با تقاضای نیروی کمکی از سوی محیط بانان منطقه شکار ممنوع الموت شرقی، گروهی از مامورین سایر واحدها نیز عازم منطقه شده و به جست و جو مشغول شدند.

تصویر تهیه شده از شکارچیان غیرمجاز در ارتفاعات الموت شرقی لحظاتی پیش از اقدام برای دستگیری متخلفین

غلامرضا فریفته جهان‌تیغ افزود: محیط بانان حین دوربین کشی سه شکارچی متخلف را در ارتفاعات معروف به یالان (محدوده روستای آوه) مشاهده نموده و پیش از اقدام برای دستگیری متخلفین از آنان تصویربرداری نمودند.

سه گروه از مامورین جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و پس از چند ساعت پیاده روی شکارچیان متخلف را محاصره و بازداشت نمودند.

 

در جریان بازرسی از متخلفین لاشه یک کل وحشی، یک قبضه اسلحه گلوله زنی برنو و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

متهمین پس از تشکیل پرونده، جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

شکارچیان متخلف که از استان های غربی کشور به قصد شکار غیرمجاز وارد استان قزوین شده بودند در جریان بازجویی ها و در مقابل بازپرس پرونده به شکار دو کل وحشی دیگر طی هفته های گذشته در همین منطقه اعتراف نمودند.

بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه  ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر کل یا بز وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است. بنابراین متخلفین می بایست مبلغ سیصد میلیون ریال به حساب دولت واریز نمایند.

 

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

X