توضیحات تکمیلی محیط زیست گلستان درباره عامل ضرب و شتم سگ گلستان

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): پس از انتشار تصاویر دلخراشی از ضرب و شتم یک سگ در فضای مجازی و ناراحتی و تشویش اذهان عمومی، عامل این حادثه با دستور دادستان کلاله دستگیر و با صدور قرار کفالت در بازداشت بسر می برد.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، از سه روز پیش که فیلم حیوان آزاری این سگ شکاری در فضای مجازی منتشر شد ، ماموران یگان حفاظت محیط زیست گلستان شناسایی این متخلف را آغاز نمودند.

سگ گلستان
سگ گلستان

محیط بانان با انجام تحقیقات محلی و بر اساس شماره پلاک خودرویی که در فیلم مشخص بود، متخلف را شناسایی نمودند.

سپس با شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان در مراجع قضایی، متهم با دستور دادستان شهرستان کلاله دستگیر شد.

یکی از تشکل های طرفدار حیوانات نیز با مراجعه به منزل شخصی این شکارچی با مطرح کردن موضوع و عمل زشتی که باعث جریحه دار کردن افکار عمومی شده بود، سگ شکاری که مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود را از وی تحویل گرفته و ضمن هماهنگی با اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان در حال حاضر تحت مراقبت دامپزشکی قرار دارد.

 

حجت الاسلام و المسلمین حقی دادستان استان گلستان در این رابطه گفت: پس از انتشار فیلم آزار و اذیت یک سگ در فضای مجازی، تحقیقات قضایی صورت گرفت و صبح یکشنبه دوم اسفند عامل شکنجه این سگ دستگیر و با قرار کفالت روانه زندان شد.

وی افزود: شخصی که به فیلمبرداری اقدام و آن را منتشر کرده نیز تحت تعقیب قضایی قرار دارد.

 

حجت الاسلام و المسلمین حقی تصریح کرد: جرم این فرد ارتکاب عمل حرام در انظار عمومی است و حیوان آزاری هم جز عمل حرام می باشد و دستگاه قضا به پرونده این فرد طبق قانون رسیدگی می‌کند.

شایان ذکر است شایعاتی مبنی بر اینکه سگ شکاری تحویل گرفته شده از متهم، سگ مورد ضرب و شتم گرفته شده نیست و فرد دستگیر شده شخص ضارب اصلی نیست در فضای مجازی پخش شده است که این شایعات کاملا بی پایه و اساس است.

 

استشهاد محلی اهالی روستا، ندامتنامه شخص ضارب و تصاویر سگ صدمه دیده و اظهارات دادستان کل استان گلستان دال بر صحت اخبار ارسالی در خصوص بازداشت عامل ضرب و شتم سگ و تیمار حیوان آسیب دیده می باشد.

petpension-ir-nna23

 

سگ گلستان
سگ گلستان
برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

X