بررسی علل آزارحیوانات پنجشنبه در برنامه « سرزمین ما »

علل آزارحیوانات به بهانه دستگیری عامل سگ آزاری گلستانی، فعالیت های دفتر محیط زیست و توسعه پایدار در وزارت ورزش و راههای تعامل بین ورزشکاران و فعالان محیط زیست و اهمیت حضور ورزشکاران در موضوع حفاظت از طبیعت مهمترین موضوعاتی است که ساعت 8 صبح پنجشنبه ششم اسفند در برنامه سرزمین ما بررسی می شود .

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، چندی قبل تصاویری که فردی در حال آزار و اذیت یک سگ بود در شبکه های اجتماعی منتشر شد که ناراحتی و تشویش اذهان عمومی را به همراه داشت.

پس از شناسایی شخص سگ آزار، فرد ضارب توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست گلستان، در شهرستان کلاله دستگیر شد. برنامه فردا ششم اسفند سرزمین ما درگفتگو با دکتر »اسماعیل مهاجر» مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان این اتفاق و ماجرای انتشار فیلم سگ آزادی در شبکه های اجتماعی و وضعیت ضارب دستگیر شده را بررسی می کند. انجمن حمایت از حیوانات در پی انتشار این فیلم طی نامه‌ای از رئیس دادگستری استان گلستان خواستار برخورد قاطع عاملیان این رفتار ناپسند شده بود. بگفته سرهنگ خیلدار، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست، سازمان حفاظت محیط زیست نیز درخواست اشد مجازات برای این فرد را دارد. عامل شکنجه این سگ هم اکنون در زندان است.

در بخش دوم برنامه سرزمین ما »رضا شجیع» سرپرست دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان و»ایرج روغنچی» عضو رسمی فدراسیون دوچرخه سواری جمهوری اسلامی ایران و سفیر دوستدار طبیعت حضور دارند تا درباره اهداف تشکیل دفتر محیط زیست و توسعه پایدار در وزارت ورزش و راههای تعامل بین ورزشکاران و فعالان محیط زیست و اهمیت حضور ورزشکاران در موضوع حفاظت از طبیعت گفتگو کنند.

»محمد بختیاری» مدیرموسسه محافظان طبیعت اراک و »شیرین خوانساری» عضو تشکل پیام آوران اردیبهشت کرمانشاه هم اخبار سبز و محیط زیستی کشور را اعلام می کنند.

برنامه »سرزمین ما» به تهیه کنندگی الهام پیرهادی و اجرای عباس طاهریان پنج شنبه ها ساعت 8 صبح از شبکه یک سیما پخش می شود.

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

X