۱۰ اشتباه رایج در آموزش سگ (۱)

واقعیت این است که هیچ کس کامل نیست و اکثر صاحبان سگ اشتباهاتی را در روند آموزش و تربیت سگ ناخواسته انجام می دهند که سبب دشواری یادگیری و یا انجام رفتارهای نادرست در سگ می شود که در تالار تربیت سگ به آنها اشاره شده است. بهتر است هر صاحبی قبل از آموزش سگ و برای اجتناب و غلبه بر این مشکلات ۱۰ اشتباه اصلی که بیشتر از بقیه بچشم می خورد را بداند و از انجام آنها خودداری کند تا در تربیت و نگهداری سگ موفق باشد. که عبارتند از:

.

۱ – عدم تطابق در خانواده

.

هر فردی در خانواده می خواهد در روند آموزش سگ دخالت کند. و هر کسی با دستورات و روش های خاص خود می آید تا در تربیت سگ نقشی داشته باشد. در حالی که این قابل درک است که تمام افراد منزل به عضو جدید خانواده علاقمند هستند، اما این نوع از آموزش، سگ را گیج خواهد کرد.
مثلا فرزند خانواده سگ را به روی مبل دعوت می کند، مادر اجازۀ نمی دهد و سگ را تنبیه می کند، پدر خانواده نظر می دهد که یک مبل را به سگ اختصاص دهند، پسر خانواده برای سگ رختخوابی خریده به منزل می آید. در چنین شرایطی سگ نه می فهمد باید در رختخواب بخوابد و نه متوجه می شود که اجازه ندارد روی مبل برود.
برای جلوگیری از بوجود آمدن عدم تطابق در خانواده نیاز به برنامه ریزی مناسب وجود دارد. مانند: روال خاص، روش های مشخص، مسئولیت ها و قوانین همه پسند باید در میان اعضای خانواده قبل از ورود سگ یا توله به خانه مورد بحث قرار گیرد.به این ترتیب، هرفردی نقش خود و مقرراتی که سگ موظف به اطاعت از آن است را درک خواهد کرد.

.

ادامه دارد ..

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

X